Očkovanie proti tuberkulóze

Prečo sa miesto očkovania tuberkulóza radšej nelieči? II.

Magdaléna:

Pani doktorka tá odpoveď na otázku pani Haluškovej od Vás je šokujúca!!! To je podľa Vás normálna reakcia a sucho skonštatujete len čosi o úspešnej vakcinácii?! Že chlapcovi vznikli 3 hrče ako slivky a to je podľa Vás normálne? Ten chlapec trpí a rodičia s ním. Len preto, že na Slovenku sa štát rozhodol že bude terorizovať občanov obmedzovaním osobnej slobody napriek platnému zákonu 576/2004 § 6 a § 11, a Charte práv pacienta!!! Kvôli 11 ďeťom ročne čo sú z osád alebo slabých sociálnych skupín, sa plošne mučia všetky ZDRAVÉ deti a kriminalizujú a sankcionujú sa ich rodičia (tí ktorí chcú len využiť svoje práva). Namiesto toho aby policajti naháňali tých dospelých ktorí utekajú z tuberkulózneho ústavu, lebo sa im nechce liečiť (zákon na to je aby takto chorí boli liečení proti svojej vôli, namiesto toho budú prenasledovaní zdraví a tí najbezbranejší: deti!) Ďakujem pekne za tie rady aj za celú túto popfizerovanú stránku. Otázka znie: nie je Vám to ako inteligentnej lekárke proti svedomiu?

 

MUDr. Ingrid Urbančíková:

Znova zopakujem: Pokiaľ diskutujeme o ochorení a o očkovaní proti nemu je potrebné uviesť základné odborné fakty zo základných učebníc medicíny. Po očkovaní vzniká tzv. mimopľúcny primárny komplex – ulcerácia alebo absces do 10 mm, zväčšenie regionálnych uzlín bez kolikvácie,ktoré sa spontánne zhoja bez nutnosti terapie, niekedy aj po dlhšom časovom období. Takáto reakcia nezodpovedá kritériam, ktoré sú definované ako komplikácie očkovania. Komplikáciou po očkovaní je regionálna lymfadenitída (zápal uzlín) s kolikváciou - hnisaním a nutnosťou liečebnej intervencie, vrátane užívania antituberkulotík, aj to sa definuje ako menej závažná BCG komplikácia. To som si nevymyslela ja, to je medicínske stanovisko a základné fakty o chorobe a očkovaní. O tom by mali vedieť všetci rodičia a má to byť predmetom informácie v rámci očkovania. Zväčšenie lymfatických uzlín je spravidla nebolestivé. Pokiaľ má dieťa bolesti alebo nejaké iné ťažkosti je samozrejmé, že sa rodičia obrátia na všeobecného lekára, následne na TBC ambulanciu, kde rozhodnú, či sa nejedná o hnisavý zápal uzlín s možnosťou prevalenia obsahu a či nie je potrebná chirurgická intervencia a liečba, ale to pani nespomínala (ozaj, odkiaľ viete jej priezvisko?)

Ďakujem za kompliment, že som síce inteligentná, ale nemám svedomie a súcit s trpiacimi deťmi. Prepáčte, ja a moji kolegovia v nemocnici liečime a vidíme trpieť deti a ich rodičov, žiaľ aj zomierať na infekčné ochorenia. Práve preto ma nikto nepresvedčí o tom, že deti majú infekčné ochorenia prekonať. V súčasnosti sa venujem okrem toho individuálne stovkám rizikových detí v oblasti očkovania a skoro všetci títo moji pacienti sú temer súčasťou môjho života, môžem Vám povedať, že doteraz ma nikto tak neurazil za moju prácu. Zvažujem, že si Váš e-mail zarámujem a dám do svojej ambulancie pre mojich pacientov, ktorí za mnou chodia s inými vážnymi ťažkosťami... a s pokorou obdivujem ich silu, že to zvládajú.

Táto stránka nepropaguje žiadne očkovania, očkovacie látky a podobne. Slúži ako fórum profesionálnych odpovedí ohľadne otázok očkovania pre tých, ktorí majú záujem. Alebo chcete Vy radiť v očkovacích postupoch vo vzťahu ku konkrétnym situáciam, dať na to svoj podpis a niesť za ne plnú zodpovednosť?

Otázka znie: prečo ste ku mne agresívna, keď som Vám nič neurobila a ani nepoznáte moju prácu?

Nenašli ste na webe odpoveď na svoju otázku?

Napíšte nám svoju otázku a poraďte sa s odborníkom!

Captcha

Viac informácií o nahlásení nežiaducich účinkov nájdete tu.

Poslať článok priateľovi