Očkovanie všeobecne

Myslia farmaceutické firmy iba na zisk? Ako je to s vakcínami?

Svetlana:

Dobrý deň. Nedávno som mala možnosť vidieť priznanie sa bývalého riaditeľa najväčšej farmaceutickej spoločnosti Elly Lilly & Company Dr. Johna Virapena, ktorý vypovedá a informuje verejnosť, aké je očkovanie nebezpečné. On sám by svoje dieťa nedal očkovať. Nižšie uvádzam linky, kde je jeho výpoveď, ktorú si môžete pozrieť. V mene svojom aj detí, ktoré ešte neboli zaočkované Vás prosím o prehodnotenie Vašej aktivity. Priznanie sa bývalého riaditeľa Big Pharmy (veľkej farmaceutickej firmy) 1/4 - SK Titulky Dr. John Virapen (1943) pracoval viac ako 35 rokov vo farmaceutickom priemysle. Vo Švédsku pôsobil ako generálny manažér farmaceutickej spoločnosti ELI LILLY & Company a spolupracoval na produkcii niekoľko liekov, vrátane tých, ktoré dokázateľne spôsobujú enormné negatívne vedľajšie účinky. John Virapen napísal o svojích aktivitách ako manažér farma-firmy knihu v roku 2006 pod pseudonynom „John Rengen“ s názvom „Rubio Talks – A Story from a Pharma Insider“. Jeho nová kniha, ktorá vyšla v roku 2008 s názvom „Vedľajší účinok: smrť“ je momentálne bestsellerom na európskom trhu. John Virapen sa rozhodol odhaliť a zvýšiť povedomie o farmaceutickom priemysle, ktorých hlavným cieľom je konať jedine pre vlastný úžitok. Pozrite si nasledovné výstupy pána Virapena pošlite tento email všetkým tým, ktorí sú vám drahí. 1.) Prvá časť: http://www.youtube.com/watch?v=HQbrkst4-JI&feature=player_embedded 2.) Druhá časť: http://www.youtube.com/watch?v=iJOh9QYMLGE&feature=player_embedded 3.) Tretia časť: http://www.youtube.com/watch?v=9YWv-u1cZ-c&feature=player_embedded 4.) Štvrtá časť: http://www.youtube.com/watch?v=yHLpqGDkJZU&feature=player_embedded

 

MUDr. Ingrid Urbančíková:

Keďže to nie priama otázka ku očkovaniu, nie je teoreticky potrebná ani odpoveď. Komentár k týmto webovým linkom si musí urobiť každý sám, kto si ich pozrie.

Ja osobne takého demagogické až sektárstvom zaváňajúce (nakoniec sa to tam opakovane spomína) vymývanie mozgov nemusím. Stojí na zamyslenie, že čo viedlo bývalého riaditeľa farmaceutickej firmy k takému priznaniu. Určite to nebolo zobudené svedomie. Ako riaditeľ gigantickej farmaceutickej firmy veľmi dobre zarábal, je mu to teraz ľúto, že už o tie príjmy prišiel? Alebo ich venoval na odškodnenie všetkých, o ktorých si myslí, že ich lieky poškodili? Vzdal sa celého príjmu a výhod, ktoré si celé roky užíval a teraz sa snaží dobrovoľne ochrániť novú generáciu? Táto firma vyrába aj život zachraňujúce lieky (napríklad inzulín, bez ktorého by diabetici neprežili). Nie je rovnako farmakologickým tajomstvom, že každý liek môže liečiť ale aj zabíjať...teda nie je vhodný pre každého, nie každý môže užívať všetko a zároveň každý môže na liečivá reagovať rôzne. Po zhliadnutí týchto "výstupov" bývalého riaditeľa by som očakávala, že začneme dnes - zajtra všetci bez ohľadu na vek hromadne v tisícoch a v stotisícoch umierať (ak by mali umrieť všetci, čo zobrali v poslednej dobe nejakú tabletku alebo dostali vakcínu), pretože tie aktivity v produkcii liekov robil dosť dlho... Ak by to bola pravda, čo vyhlasuje bývalý riaditeľ, prečo ho nerieši prokuratúra a súdy, keď vedome spôsoboval alebo spôsobil svojou činnosťou ublíženie na zdraví ľudí? Nie je to trestný čin? Alebo tak šikovne zahmlieva, aby ho nebolo možné obviniť, lebo vlastne nič konkrétne nepovie, len slobodne vyjadruje svoj názor? A niekto mu aj uverí...

Ako každá firma aj farmaceutická je zameraná na zisk, sú to normálne ekonomické princípy... Žiadna výrobná firma nekoná iba v prospech klientov a nemyslí pritom na rentabilitu a zisk, to hádam nikto nie je taký naivný, aby si to myslel. Tak ako je na biznis zameraná výroba geneticky upravovaných potravín, vývoj umelej detskej výživy alebo vôbec všetkého spotrebného tovaru, tak je to aj napríklad s médiami (televízia, noviny atď.). Žiaľ aj lieky sa pomaly stali spotrebným tovarom a predpisujú sa na kvantá. Niektorí ľudia ich aj hromadne užívajú... hrozbou ale je, že lieky sa dostávajú znova do prostredia vo forme degradačných produktov a zasahujú ekosystém (vodu, pôdu atď.), takže aj tí, ktorí ich priamo neužívajú, prídu s nimi nepriamo do styku. Ale to je zas o inom.

Vakcíny z toho pohľadu predstavujú nepatrný zlomok v celkovej výrobe a distribúcii všetkých liečiv. Nakoniec vakcíny svojou preventívnou funkciou znižujú následnú spotrebu liekov, ktoré by boli potrebné na liečbu ochorení, ktorým sa predchádza. Aj tak sa treba pozerať na celú záležitosť, je to tiež jeden uhol pohľadu. Ja osobne preferujem prevenciu pred liekmi (najmä pred vysokými dávkami liekov, pred dlhodobým užívaním a pred užívaním veľkého množstva napríklad antibiotík), pokiaľ to nie je nevyhnutné.

Nenašli ste na webe odpoveď na svoju otázku?

Napíšte nám svoju otázku a poraďte sa s odborníkom!

Captcha

Viac informácií o nahlásení nežiaducich účinkov nájdete tu.

Poslať článok priateľovi