LOGO
close

Brožúra Sprievodca očkovaním

Stiahnite si aktuálnu brožúru Sprievodca očkovaním

Je bezpečné, užitočné a nákladné očkovanie proti rakovine krčku maternice?

Katarína:

Mám 9-ročnú dcéru a rozmýšľala som ju dať zaočkovať proti rakovine krčku maternice. Je to bezpečné a užitočné očkovanie a kedy sa to očkuje a koľko to stoji?

 

Prof. MUDr. Svetozár Dluholucký, CSc.:

Očkovanie proti rakovine krčku maternice (tzv. HPV vakcína) je vysoko bezpečné a užitočné očkovanie. Je to jedna z prvých skutočne účinných foriem prevencie rakoviny, ktorá je u žien druhou najčastejšou a len na Slovensku pre ňu zomrie viac ako 200 žien ročne. No a ak si zvolíte očkovanie tzv. štvorvalentnou HPV vakcínou, Vaša dcéra bude chránená aj pred tzv. genitálnymi bradavicami a nádorom konečníka. Očkovanie proti HPV už patrí medzi tie, ktoré sú odporúčané Svetovou zdravotníckou organizáciou a v plnom rozsahu sa realizuje vo vyspelých štátoch sveta. Cena očkovania, podobne ako aj príspevok zo strany zdravotných poisťovní sa mení a aktuálne Vám to bude vedieť zodpovedať lekár Vašej dcérky. Je primeraná kvalite očkovacej látky a hoci sa môže zdať byť vysoká, stačí porovnanie: Čo je pre život “drahšie” – dobrý horský bicykel alebo 100% ochrana pred rakovinou krčku maternice na celý život?

COVID-19

Máte otázky k aktuálne priebehajúcemu očkovaniu proti COVID-19? Odpovede na tie najčastejšie z nich sme pre vás spísali v tomto článku.

Nenašli ste odpoveď na svoju otázku?

Poraďte sa o očkovaní s odborníkmi.

close

    Nenašli ste odpoveď na svoju otázku?

    Poraďte sa o očkovaní s odborníkmi.


    Odpoveď na vašu otázku vám zašleme e-mailom a zverejníme ju spolu s vaším krstným menom na webe.