LOGO
close

Brožúra Sprievodca očkovaním

Stiahnite si aktuálnu brožúru Sprievodca očkovaním

Je potrebné preočkovanie proti hepatitíde B alebo ide o celoživotnú ochranu?

Mirka:

Dobrý deň. Idem na tri týždne do Indonézie. Očkovaná som bola v roku 1998 proti hepatitíde A a B. Moja doktorka odporúča preočkovanie proti hepatitíde B, nakoľko je to 18 rokov. Uvádzate, že aj očkovanie proti hepatitíde B je celoživotné. Je teda potrebné v mojom prípade preočkovanie? Ďakujem.

 

MUDr. Pavol Šimurka, PhD.:

Dobrý deň, v minulosti sa pôvodne odporúčalo preočkovanie proti hepatitíde B po 5 rokoch, neskôr po 10 rokoch. Postupne, vzhľadom na viac ako 30-ročné skúsenosti s efektom celopopulačného očkovania sa zistilo, že preočkovanie proti hepatitíde B (okrem rizikových skupín) nie je potrebné. Vo Vašom prípade nie je potrebné preočkovanie.

COVID-19

Máte otázky k aktuálne priebehajúcemu očkovaniu proti COVID-19? Odpovede na tie najčastejšie z nich sme pre vás spísali v tomto článku.

close

    Nenašli ste odpoveď na svoju otázku?

    Poraďte sa o očkovaní s odborníkmi.


    Odpoveď na vašu otázku vám zašleme e-mailom a zverejníme ju spolu s vaším krstným menom na webe.