LOGO
close

Brožúra Sprievodca očkovaním

Stiahnite si aktuálnu brožúru Sprievodca očkovaním
Stiahnite si aktuálnu brožúru Sprievodca očkovaním

Komplikácie po očkovaní

Adriana:

Dobrý deň. Dcérka bola pred 10 dňami očkovaná v 17.mesiacoch vakcínou MMR vaxpro. Na 8.deň dostala teploty do 39, tie jej ustúpili po 2 dňoch, zároveň sa jej objavil výsev. Včera aj tuto noc však nastúpil neutíchajúci plač, až doslova krik, ktorý trval cca pol hodinku. Toto sa opakovalo aj ráno, budila sa, až začala znova kričať. Chcem sa informovať, či máte skúsenosť, pripadne či je namieste obávať sa nejakých vážnejších poškodení, pripadne encefalitidy? Prvá dcéra bola očkovaná ale Priorixom a bola v poriadku, bez reakcie.

 

Prof. MUdr. Svetozár Dluholucký, CSc.:

Podľa toho čo uvádzate, by mohlo ísť o nežiadúcu reakciu na očkovanie. Hoci jej objavenie až po 8. dňoch to je dosť nepravdepodobné. Ak teploty do 39 C trvali 2-3 dni a potom náhle klesli a objavil sa krupicový výsyp, išlo zrejme o tzv. šiestu nemoc (ekzantéma subitum), ktorú mohla chytiť v čakárni pri očkovaní. Zodpovedal by tomu aj interval od očkovania. Ak je dcérka v poriadku niet dôvodu sa obávať komplikácií.

COVID-19

Máte otázky k aktuálne priebehajúcemu očkovaniu proti COVID-19? Odpovede na tie najčastejšie z nich sme pre vás spísali v tomto článku.

Nenašli ste odpoveď na svoju otázku?

Poraďte sa o očkovaní s odborníkmi.

close

    Nenašli ste odpoveď na svoju otázku?

    Poraďte sa o očkovaní s odborníkmi.


    Odpoveď na vašu otázku vám zašleme e-mailom a zverejníme ju spolu s vaším krstným menom na webe.