LOGO
close

Brožúra Sprievodca očkovaním

Stiahnite si aktuálnu brožúru Sprievodca očkovaním

Nebude aj na Slovensku registrovaná vakcína Menveo proti meningokokom?

Denisa:

Chcela by som sa opýtať, či niekedy v blízkej budúcnosti nebude aj na Slovensku registrovaná vakcína Menveo proti 4 druhom meningokokov, tak ako je už v iných štátoch EÚ. Viem, že v EÚ je zároveň obmedzenie na jej použitie od 11. roku veku, tak či by bolo možné očkovať na Slovensku aj dieťa mladšie ako 11-ročné pri odvolaní sa na registráciu v USA (od 2 rokov veku) alebo je na to potrebné nejaké špeciálne povolenie. Radi by sme totiž deti dali zaočkovať konjugovanou vakcínou, aby nebolo potrebné tak časté preočkovávanie, ale aby bola zároveň bez obsahu hliníka, čo spĺňa práve táto vakcína.

 

Prof. MUDr. Svetozár Dluholucký, CSc.:

Vakcína Menveo je už registrovaná na úrovni Európskej únie, z čoho vyplýva, že jej registrácia platí aj u nás. Výrobca – pokiaľ máme aktuálnu informáciu – zatiaľ ešte nepožiadal o jej kategorizáciu, ani cenový výmer, ktoré by umožnili jej nákup pri individuálnej platbe záujemcom. Z tohto dôvodu asi u nás nebude možné si ju zakúpiť. Úplne teoreticky: Ak by Ste si kúpili vakcínu v niektorom z okolitých štátov, bolo by možné touto vakcínou očkovať dieťa nad 11 rokov – v zmysle aj u nás platnej registrácie EÚ. Od 2. roku to platí v USA.

COVID-19

Máte otázky k aktuálne priebehajúcemu očkovaniu proti COVID-19? Odpovede na tie najčastejšie z nich sme pre vás spísali v tomto článku.

Nenašli ste odpoveď na svoju otázku?

Poraďte sa o očkovaní s odborníkmi.

close

    Nenašli ste odpoveď na svoju otázku?

    Poraďte sa o očkovaní s odborníkmi.


    Odpoveď na vašu otázku vám zašleme e-mailom a zverejníme ju spolu s vaším krstným menom na webe.