LOGO
close

Brožúra Sprievodca očkovaním

Stiahnite si aktuálnu brožúru Sprievodca očkovaním
Stiahnite si aktuálnu brožúru Sprievodca očkovaním

Očkovanie a atopická dermatitída

Anna:

Dobrý deň, chcem Vás poprosiť o radu, ide o 6 mesačné dieťa s generalizovanou atopickou dermatitídou, potvrdená ABKM a alergia na bielok, zaočkované ako 4,5 mesačne 1.dávkou hexavakcíny a po 2 týždňoch pneumokokovou vakcínou v čase zlepšenia kožného nálezu – je podľa Vás potrebné tie vakcíny podať oddelené? Od alergológa mám odporúčanie pred každým očkovaním odobrať krvný obraz – je to podľa Vás potrebné? Je možné aj očkovanie MMR vakcínou na bežnej ambulancii? Ďakujem.

 

MUDr. Pavol Šimurka, PhD.:

Krátke odpovede na otázky sú: nie je potrebné očkovať hexavakcínu a pneumokokovú vakcínu oddelenie (ani v prípade atope), nie je potrebné odoberať krvný obraz pred očkovaním (rozhodujúce je zhodnotenie klinického stavu od detského lekára) a MMR očkovanie aj v prípade uvedených alergií môže byť so zvýšeným dohľadomna v bežnej ambulancii (dieťa sa hospitallizuje zvyčajne pre neistotu detkého lekára alebo alergológa, indikáciou na podávanie vakcíny pri hospitallizácii je závažná anafylaktická reakcia v anamnéze, to je veľmi zriedkavé).

COVID-19

Máte otázky k aktuálne priebehajúcemu očkovaniu proti COVID-19? Odpovede na tie najčastejšie z nich sme pre vás spísali v tomto článku.

Nenašli ste odpoveď na svoju otázku?

Poraďte sa o očkovaní s odborníkmi.

close

    Nenašli ste odpoveď na svoju otázku?

    Poraďte sa o očkovaní s odborníkmi.


    Odpoveď na vašu otázku vám zašleme e-mailom a zverejníme ju spolu s vaším krstným menom na webe.