LOGO
close

Brožúra Sprievodca očkovaním

Stiahnite si aktuálnu brožúru Sprievodca očkovaním
Stiahnite si aktuálnu brožúru Sprievodca očkovaním

Očkovanie a koronavírus

Henrieta

Dobrý deň, blíži sa nám prvé očkovanie dcerky, ktoré bude 10.12. 3 dní pred ockovanim chceme s manželom na antigenovy covid test, aby sme sa uistili, že nemáme ani bezpriznakovy koronavirus, tým pádom veríme, že ani dcérka. Vakcíny sme sa po zvážení všetkých pre a proti rozhodli rozdeliť, TJ. Prevenar dat o mesiac. Otázka znie, ak by sa predsa len stalo, žeby koronavirus dcérka dostala (keďže ockovani bude viac a pandémia sa zdá tiež ešte dlho), nemalo by očkovanie skodlive následky pre dcérku počas bezpriznakoveho koronavirusu?

MUDr. Pavol Šimurka, PhD.:

Očkovanie dieťaťa v prvom roku života  v prípade bezpríznakovo prebiehajúcej koronavírusovej infekcie nemá dopad na priebeh infekcie a dieťaťu neuškodí, nebude mať  následky. V priebehu pandémie už bolo očkovaných desiatky miliónov dojčiat, časť z nich opakovane a nepriaznivý dopad u bezpríznakových a infikovaných  (neskôr zistený) nebol preukázaný.

COVID-19

Máte otázky k aktuálne priebehajúcemu očkovaniu proti COVID-19? Odpovede na tie najčastejšie z nich sme pre vás spísali v tomto článku.

Nenašli ste odpoveď na svoju otázku?

Poraďte sa o očkovaní s odborníkmi.

close

    Nenašli ste odpoveď na svoju otázku?

    Poraďte sa o očkovaní s odborníkmi.


    Odpoveď na vašu otázku vám zašleme e-mailom a zverejníme ju spolu s vaším krstným menom na webe.