LOGO
close

Brožúra Sprievodca očkovaním

Stiahnite si aktuálnu brožúru Sprievodca očkovaním
Stiahnite si aktuálnu brožúru Sprievodca očkovaním

Očkovanie MMR vakcínou

Zuzana:

Dobrý deň, chcela by som vedieť Váš názor na vedľajšie účinky a či odporúčate očkovať MMR vakcínou. Pri prvom očkovaní bol spavý asi 3 dni a pri druhom mal červený fľak ako asi 2 eurová minca. Zatiaľ tretiu nemáme, má 10 mesiacov iba. Kedy by ste podali MMR vakcínu? Aké vedľajšie účinky sú? Ja rozmýšľam, že to posunúť na 18. mesiacov alebo ešte ďalej. Keďže v 4. mesiaci mi nerobil trakčnú skúšku (pritom hlavu držal v akejkoľvej pozícii), dostal pyridoxin na posilnenie nervového systému.

 

Prof. MUDr. Svetozár Dluholucký, CSc.:

Očkovanie proti osýpkam, mumpsu a ružienke – MMR vakcína patrí medzi zásadné očkovania, ktorými sa takmer úplne u nás stratili tieto závažné choroby detí. Bez očkovania touto vakcínou aj v súčasnosti vo svete len na osýpky zomiera ročne okolo 100 000 detí. Tejto vakcíne sa neprávom pripisovali rôzne ” následky” – o ktorých aj Vy píšete, boli však úplne vyvrátené. MMR vakcína nespôsobuje ani autizmu, ani cukrovku a ani iné duševné poruchy. A MMR očkovanie je nielenže povinné, ale bez neho sú neočkovaní obmedzení v cestovaní, dochádzke do škôlky, cestách a pobytoch v zahraničí.

COVID-19

Máte otázky k aktuálne priebehajúcemu očkovaniu proti COVID-19? Odpovede na tie najčastejšie z nich sme pre vás spísali v tomto článku.

Nenašli ste odpoveď na svoju otázku?

Poraďte sa o očkovaní s odborníkmi.

close

    Nenašli ste odpoveď na svoju otázku?

    Poraďte sa o očkovaní s odborníkmi.


    Odpoveď na vašu otázku vám zašleme e-mailom a zverejníme ju spolu s vaším krstným menom na webe.