LOGO
close

Brožúra Sprievodca očkovaním

Stiahnite si aktuálnu brožúru Sprievodca očkovaním
Stiahnite si aktuálnu brožúru Sprievodca očkovaním

Očkovanie po operácii

Katarína:

Synček mal teraz 30teho 10 mesiacov. 24 februára ho čaká operácia slabinovej hernie. 30ho marca bude mať jeden rok. A chcela by som sa opýtať, že kedy ho máme dať očkovať treťou povinou dávkou? Lebo odporúčajú min 6. týždňový odstup od operácie. Nebude problém, keď ho dáme očkovať napríklad v apríli? Nezníži účinnosť vakcíny? Nechcem skôr, aby nemal kvôli uspávaniu nejaké problémy s centrálnou nervovou sústavou.

 

MUDr. Pavol Šimurka, PhD.:

Očkovanie a operačný zákrok nesúvisia, ani podanie anestetika pri uspávaní. Očkuje sa neživou očkovacou látkou a operácia slabinovej hernie je nezávažný zákrok. Platí, že v takomto prípade môže byť dieťa očkované aj krátko pred zákrokom (napr. týždeň a viac), podobne týždeň po zákroku.  V prípade Vašich obáv sa môže očkovanie posunúť ale nie je na to dôvod. Na druhej strane nie je potrebné sa ponáhľať, epidmiologická situácia na Slovensku ohľadom očkovaním preventabilných chorôb malých detí je priaznivá, účinnosť vakcíny sa nezníži. Rozhodujúca je konzultácia u Vášho detského lekára.

COVID-19

Máte otázky k aktuálne priebehajúcemu očkovaniu proti COVID-19? Odpovede na tie najčastejšie z nich sme pre vás spísali v tomto článku.

Nenašli ste odpoveď na svoju otázku?

Poraďte sa o očkovaní s odborníkmi.

close

    Nenašli ste odpoveď na svoju otázku?

    Poraďte sa o očkovaní s odborníkmi.


    Odpoveď na vašu otázku vám zašleme e-mailom a zverejníme ju spolu s vaším krstným menom na webe.