LOGO
close

Brožúra Sprievodca očkovaním

Stiahnite si aktuálnu brožúru Sprievodca očkovaním
Stiahnite si aktuálnu brožúru Sprievodca očkovaním

Očkovanie po prekonaní COVID-19

Andrea:

Chcem sa spýtať. Dcérka mala absolvovať 2.detské očkovanie (proti diteper, myslím prevenar), no dostala covid 19. Kedy by sme mohli absolvovať to očkovanie? Aká doba by mala uplynúť po prekonaní choroby, aby jej to ďalšie očkovanie neublížilo (predsa len je to pre organizmus záťaž). Ďakujem

 

MUDr. Ingrid Urbančíková, PhD., MPH:

Predpokladám, že dcérka mala mierny priebeh ochorenia COVID-19. Všeobecne sa odporúča očkovanie neživými vakcínami cca 2 týždne po symptomatickom infekčnom ochorení, teda už v období rekonvalescencie. Z dôvodu výskytu neskorých komplikácii po COVID-19 u detí (multisystémový zápalový syndróm)  je vhodné očkovať po konzultácii s Vašim pediatrom. On rozhodne o očkovaní podľa toho, aký priebeh ochorenia bol u dieťaťa a aký je jeho aktuálny klinický stav. Všeobecne je však  výskyt neskorých komplikácií po COVID-19 u detí vzácny, takže prekonanie ochorenia nemá byť dôvodom na dlhý časový  odklad pravidelného očkovania.

COVID-19

Máte otázky k aktuálne priebehajúcemu očkovaniu proti COVID-19? Odpovede na tie najčastejšie z nich sme pre vás spísali v tomto článku.

Nenašli ste odpoveď na svoju otázku?

Poraďte sa o očkovaní s odborníkmi.

close

    Nenašli ste odpoveď na svoju otázku?

    Poraďte sa o očkovaní s odborníkmi.


    Odpoveď na vašu otázku vám zašleme e-mailom a zverejníme ju spolu s vaším krstným menom na webe.