LOGO
close

Brožúra Sprievodca očkovaním

Stiahnite si aktuálnu brožúru Sprievodca očkovaním
Stiahnite si aktuálnu brožúru Sprievodca očkovaním

Očkovanie po prekonaní salmonelózy

Edita:

Dcérke potvrdili salmonelózu pred týždňom. O 2 týždne mame ísť na prvú dávku hexavakciny. Je možno tak skoro po salmonelóze očkovať? Črevá hrajú významnú rolu čo sa týka imunity, a keď nie sú v dobrom stave je otázne ako by organizmus zareagoval na očkovanie. V termíne očkovania bude mať skoro 4 mesiace. Neviem ako dlho sa dá odkladať. Ďakujem

 

MUDr. Ingrid Urbančíková, PhD. MPH:

Dobrý deň prajem, pri určení dočasnej kontraindikácie očkovania po prekonaní infekčného ochorenia rozhoduje jednak charakter ochorenia, klinický priebeh a obdobie rekonvalescencie. V prípade mierne prebiehajúcich infekčných ochorení, bez komplikácii,  je v praxi odporúčaný interval 2 týždne. To znamená, že  dieťa už nemá žiadne klinické príznaky, má sa dobre,  je bez zvýšenej telesnej teploty, nemá hnačky, normálne prijíma potravu. Obdobie rekonvalescencie nie je všeobecne kontraindikáciou očkovania. O očkovaní rozhoduje ošetrujúci lekár, ktorý dieťa liečil, ktorý ho pred očkovaním vyšetrí a posúdi vhodnosť očkovania alebo jeho dočasný odklad. Dočasný odklad znamená odloženie očkovania do obdobia, kedy pominú zdravotné dôvody na jeho dočasnú kontraindikáciu.

COVID-19

Máte otázky k aktuálne priebehajúcemu očkovaniu proti COVID-19? Odpovede na tie najčastejšie z nich sme pre vás spísali v tomto článku.

Nenašli ste odpoveď na svoju otázku?

Poraďte sa o očkovaní s odborníkmi.

close

    Nenašli ste odpoveď na svoju otázku?

    Poraďte sa o očkovaní s odborníkmi.


    Odpoveď na vašu otázku vám zašleme e-mailom a zverejníme ju spolu s vaším krstným menom na webe.