LOGO
close

Brožúra Sprievodca očkovaním

Stiahnite si aktuálnu brožúru Sprievodca očkovaním
Stiahnite si aktuálnu brožúru Sprievodca očkovaním

Očkovanie v tehotenstve

Michaela:

Moja dcéra žije vo Švajčiarsku 4 roky a neabsolvovala preočkovanie v 30(neviem presne, myslím záškrt, tetanus, čierny kašel).Cca o 11 týždňov má rodiť. Lekárka jej odporúča očkovanie v tehotenstve,vraj to je dobré aj pre bábätko. Čítala som pár článkov,vraj je to bezpečné. Bolo by nebezpečné, ak by sa očkovať počas tehotenstva nedala? Alebo môže sa očkovať aj počas kojenia? Bábätko
by malo dostať vakcínu v 3.mesiaci. Nestačí to?

Prof. MUDr. Svetozár Dluholucký, CSc.:
Vakcína proti záškrtu, tetanu a čiernemu kašľu je vyrobená z neživých čiastočiek (antigénov) mikróbov týchto chorôb – je to ” neživá” vakcína. To znamená, že nemôže ohroziť očkovaného. Jej podanie stimuluje imunitu proti uvedeným chorobám aj vo forme protilátok. Tieto protilátky (IgG) prenikajú v posledných týždňoch cez pupočnú šnúru aj do plodu a vytvárajú tak jeho účinnú ochranu hneď od narodenia. Priame očkovanie dieťaťa sa realizuje v 3 mesiaci života a dovtedy je chránené týmito protilátkami od matky. Zhrniem: Očkovanie proti DiTePer, tak ako Vám to navrhli je vítaná a účinná ochrana nielen Vás, ale aj Vášho dieťaťa po narodení.

COVID-19

Máte otázky k aktuálne priebehajúcemu očkovaniu proti COVID-19? Odpovede na tie najčastejšie z nich sme pre vás spísali v tomto článku.

Nenašli ste odpoveď na svoju otázku?

Poraďte sa o očkovaní s odborníkmi.

close

    Nenašli ste odpoveď na svoju otázku?

    Poraďte sa o očkovaní s odborníkmi.


    Odpoveď na vašu otázku vám zašleme e-mailom a zverejníme ju spolu s vaším krstným menom na webe.