LOGO
close

Brožúra Sprievodca očkovaním

Stiahnite si aktuálnu brožúru Sprievodca očkovaním

Odloženie prvej dávky vakcíny

Jana:
Mám syna, ktorý bude mať o 2 týždne 6 mesiacov. V čase návštev v poradni u pediatra mal vždy virózu (od staršieho brata – skôlkára), soplil, kašlal, a tak sme sa s doktorkou aj zabudli baviť na tému povinného očkovania. A teraz, ma už skoro pol roka a nebol ešte zaočkovaný ani prvou dávakou hexavakciny. Môže sa 1.davka hexavakciny podať aj takto neskoro? Synček má navyše zase sople a pokašliava, dokedy možno podanie 1.davky posúvať? Bude to problém pre poisťovňu z hľadiska preplatenia, ak posun očkovania nebol zdôvodnený nejakým zdravotným problémom?

MUDr. Pavol Šimurka, PhD.:

Pri miernom priebehu infekcií je možné očkovať, hlavne keď sa očkovanie oneskoruje. O tom rozhoduje detský lekár. Čiže je potrebné očkovať čo najskôr, aj pri pokašliavaní alebo soplíku. O schválenie úhrady pri takomto oneskorení môže zdravotnú poisťovňu požiadať Váš detský lekár. Ak je oneskorenie z jeho pohľadu odôvodnené, tak to poisťovňa schváli.

 

COVID-19

Máte otázky k aktuálne priebehajúcemu očkovaniu proti COVID-19? Odpovede na tie najčastejšie z nich sme pre vás spísali v tomto článku.

Nenašli ste odpoveď na svoju otázku?

Poraďte sa o očkovaní s odborníkmi.

close

    Nenašli ste odpoveď na svoju otázku?

    Poraďte sa o očkovaní s odborníkmi.


    Odpoveď na vašu otázku vám zašleme e-mailom a zverejníme ju spolu s vaším krstným menom na webe.