LOGO
close

Brožúra Sprievodca očkovaním

Stiahnite si aktuálnu brožúru Sprievodca očkovaním
Stiahnite si aktuálnu brožúru Sprievodca očkovaním

Posunutie povinného očkovania dieťaťa

Magda:

Dobrý deň, prosím chcem sa spýtať, syn bude mať koncom apríla 11 rokov. Očkovanie sa má spraviť medzi 10-11 rokom. Syn mi bol ale pred 2 týždňami chorý, mali sme angínu slabšiu a zvládli
sme to bez antibiotík. Sestrička nás objednala po chorobe za 3 týždne, len teraz som zase ja chorá a akosi sa toho obávam. Moja otázka, prosím vás, či môže sa zaočkovať aj v 11 roku aj jeden mesiac. Alebo aj neskôr. Moc ďakujem za odpoveď.

 

MUDr. Ingrid Urbančíková, PhD. MPH:

Dobrý deň prajem, pravidelné povinné očkovanie, ktoré sa v praxi realizuje v určenom veku podľa očkovacieho kalendára je možné posunúť zo zdravotných dôvodov aj na neskôr, len to treba zdôvodniť. Najmä pre zdravotnú poisťovňu, že sa očkuje neskôr a z akých dôvodov, aby nebol problém s úhradou vakcíny. Z hľadiska účinnosti a bezpečnosti podania vakcíny v neskoršom veku nie je žiaden problém, vakcína nemá hornú hranicu vekového obmedzenia.

COVID-19

Máte otázky k aktuálne priebehajúcemu očkovaniu proti COVID-19? Odpovede na tie najčastejšie z nich sme pre vás spísali v tomto článku.

Nenašli ste odpoveď na svoju otázku?

Poraďte sa o očkovaní s odborníkmi.

close

    Nenašli ste odpoveď na svoju otázku?

    Poraďte sa o očkovaní s odborníkmi.


    Odpoveď na vašu otázku vám zašleme e-mailom a zverejníme ju spolu s vaším krstným menom na webe.